NOLINA MALOKVĚTÁ (NOLINA PARVIFLORA) - SEMENA NOLINY - 3 KS

97,40 Kč 86,96 Kč bez DPH
Skladem (16 ks)
Možnosti doručení

Velkolepý, vysoký, volně se větvící strom, vysoký asi 5 m, na pohled připomínající Cordyline australis, ale s robustnějším habitem a silnějším kmenem. Starší rostliny vytvářejí pod korunou hustou spodničku starých listů, která na stanovištích často shoří při požárech a zanechá po sobě ohněm zčernalé, žíhané kmeny. Přestože je rozšířena v suchých oblastech v celém středním Mexiku v nadmořských výškách kolem 2400 m, není z nepochopitelných důvodů příliš rozšířena.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis a zajímavosti: Nolina parviflora je pomalu rostoucí, trvalka s trsům tenkých, lineárních, zelených listů. Dorůstá výšky 60-120 cm a šířky 60-90 cm. Listy jsou tvrdé, s vroubkovanými okraji. Květenství se objevuje na dlouhých stvolech, které vystupují z trsů a nesou drobné, krémově bílé květy.

Klíčení a pěstování:

  1. Před klíčením semena je třeba je stratifikovat, tedy uchovávat je po dobu 4-6 týdnů při teplotě 4-6°C (např. v lednici).
  2. Zasejte semena do nádob s dobře propustným substrátem, jako je směs rašeliny a perlitu nebo kaktusového substrátu, při teplotě 18-22°C. Semena zasypete jemnou vrstvou substrátu.
  3. Udržujte substrát vlhký, ale ne přemokřelý. Semena by měla klíčit do 3-8 týdnů.
  4. Jakmile sazenice vyrostou a mají několik skutečných listů, přesadíte je na slunné nebo polostinné stanoviště s dobře propustnou půdou.
  5. Nolina parviflora je odolná vůči suchu a dobře snáší zanedbané podmínky, ale pro nejlepší růst je třeba rostlinu pravidelně zalévat.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: