NOLINA SLONÍ NOHA (BEAUCARNEA RECURVATA) SEMENA - 10 KS

38,95 Kč 34,78 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Pouštní rostlina původem z Mexika zvaná nolina, bokarnea neboli také sloní noha. Palma, která svým kmenem připomíná nohu největšího suchozemského savce, se velmi hodí jako pokojová rostlina pro ty, kdo občas zapomínají své květiny zalévat. Ve spodní části její lodyhy totiž dovede hromadit vodu pro budoucí „období sucha“ :-)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výsev noliny

Nejdříve ze semínek odstraníme zbytky osemení (suché listovité pouzdro). Poté semínka nechte namočená 24 hodin ve vodě a pak je jemně zatlačte pod povrch substrátu nebo je umístěte mezi vrstvy vlhkého papírového ubrousku. Semena noliny klíčí několik týdnů při teplotě kolem 20°C v mírně vlhkém substrátu zakrytém sklem či folií a spíše temnějším místě. Malé semenáčky nechte v polostínu (cca 3h slunečního svitu denně), pěticentimetrovým rostlinkám dopřejte slunečního svitu více, ideálně 7-8h denně. 

Pěstování sloní nohy

Této dlouhověké, subtropické rostlině vyhovuje světlé stanoviště v bytě, na přímém nebo nepřímém světle. V létě je možné letnění, v zimě naopak teplota kolem 10°C. Rašelinový substrát nebo substrát pro kaktusy a sukulenty. Mírná, pravidelná zálivka. Kmen dospělé rostliny slouží jako zásobárna vody, proto nevadí, když zapomeneme a vynecháme zalití. Rostlina nasnáší přelití, v horkém počasí je možno také rosit, v zimě naopak zálivku omezit. Roste pomalu, nejdříve listy rostou přímo z cibulky a postupně naroste také kmínek, v našich podmínkách do výšky 50-150 cm. Doporučujeme pravidelně přesazovat a hnojit.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: