NUMEX BIG JIM - ČERVENÉ CHILLI PAPRIČKY - SEMENA CHILLI PAPRIČEK - 5 KS

58,37 Kč 52,12 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

NuMex Big Jim Chili je nová odrůda Státní univerzity v Novém Mexiku (od roku 1975) a je zapsán v Guinessově knize rekordů jako nejdelší chilli na světě. Rostliny rostou bujně a vzhledem k velmi velkým plodům zůstávají poměrně malé (60-90 cm). Chilli papričky mají mírnou pálivost a dozrávají do červena. Největší naměřené lusky byly dlouhé asi 35 cm, ale obvykle dosahují 20 - 25 cm. Jsou masité a chutné a hodí se ke konzumaci v čerstvém stavu, do salátů, na plnění, grilování i vaření.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Big Jim, největší chilli na světě, s obřími, chutnými plody dorůstajícími přes 25 cm. Dosahují pálivosti asi 500 - 2 500 SHU, příliš tedy nepálí. Během zrání papričky mění svou barvu od zelené až po sytě červenou a jsou výborné do salsy, salátů, k pečení či grilování. Plody dozrávají po cca 90 dnech zrání na rostlině. Rostlina je poměrně široká, doporučujeme ji pěstovat ve skleníku.

Teplota klíčení se pohybuje mezi 20 a 28 °C (doba klíčení 7-20 dní), proto se doporučuje použít skleník a vyhřívací rohož. Rostliny potřebují čerstvou, dobře vyhnojenou, propustnou půdu a nesnášejí přemokření. Měly by být vysazeny na slunném, chráněném místě s minimálně 6 hodinami slunečního svitu - raději více. Rostliny vysazujte ven přibližně 2 až 3 týdny po posledních mrazech.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: