OKOTILKA SKVOSTNÁ (FOUQUIERIA SPLENDENS SUBSP. SPLENDENS) - SEMENA OKOTILKY - 5 KS

60 Kč 53,57 Kč bez DPH
Skladem (17 ks)
Možnosti doručení

Keř ze sonorské pouště, který vytváří několik dlouhých vzpřímených větví, na nichž se během krátkého období dešťů drží malé vejčité listy a dlouhé světlé trny. Květy jsou oranžové až jasně červené. Habitem se silně podobá Alluaudii z Madagaskaru, i když je zcela nepříbuzná. Jakmile se jednou uchytí, vystačí si s minimální zálivkou a péčí a je jedním z nejlepších keřů pro pouštní zahradničení.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Krátký popis rostliny

Fouquieria splendens subsp. splendens vytváří dlouhé, tenké, prutovité větve, které mohou vyrůstat přímo z kořenového systému a dosahovat výšky až 10 metrů, ale obvykle bývají kratší. Větve jsou pokryty ostny a během období dešťů se na nich objevují malé, zelené listy, které opadávají během sucha. Na jaře ocotillo rozkvétá, přičemž na koncích větví se objevují svazečky jasně červených květů, které jsou atraktivní pro kolibříky a jiné opylovače.

Zajímavosti o této rostlině

  • Ocotillo není pravý kaktus, i když je často s kaktusy spojováno díky svému vzhledu a schopnosti přežít v aridních podmínkách.
  • Název "ocotillo" pochází ze španělštiny a může být přeložen jako "malý javor", což je pravděpodobně odvozeno od vzhledu jejích větví.
  • Rostlina se tradičně využívá v medicíně domorodých Američanů, kde se z větví a květů připravují různé léčivé přípravky.

Pěstování a péče

Fouquieria splendens subsp. splendens vyžaduje plné slunce a dobře odvodněnou půdu. Je velmi odolná vůči suchu a preferuje teplé, suché klima. Při pěstování v chladnějších oblastech je důležité chránit rostlinu před mrazem, jelikož není mrazuvzdorná. Zalévání by mělo být minimální a omezené na období extrémního sucha, aby se napodobily její přirozené životní podmínky.

Rozmnožování

Rozmnožování Fouquieria splendens subsp. splendens je možné pomocí semen nebo řízků. Semena by měla být vysázena v jarních měsících do pískem bohaté půdy a udržována na teplém, slunném místě. Řízky by měly být brány z mladších větví, nechat několik dní zaschnout a poté zasazeny do vhodného substrátu. Klíčení semen nebo zakořenění řízků může trvat několik týdnů až měsíců.

Fouquieria splendens subsp. splendens je nejen okouzlující pro svou vizuální stránku, ale je také cenná pro její schopnost přežít v extrémních podmínkách, což ji činí vynikající volbou pro xeriscape zahrady a přírodní krajinné projekty v aridních oblastech.

 
 
 
 
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: