OREGÁNO, DOBROMYSL OBECNÁ (ORIGANUM VULGARE) - SEMENA OREGÁNA - 0,2 G (CCA 1600 KS)

22,40 Kč 20 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Dobromysl oregáno, vytrvalá středoevropská aromatická a léčivá bylinka s charakteristickou chutí. Vynikající začerstva i sušená jako koření pro přípravu salátů, masitých pokrmů nebo pizzy. Výborná je také na čaj, který má protizánětlivé účinky, usnadňuje vykašlávání a uleví i při bolestech hlavy. Dobromysl se také užívá na obklady a osvěžující koupele. Balení obsahuje 0,2 g semen, tj. cca 1 600 ks

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výsev oregána

Předpěstování březen až květen, na povrch substrátu, semena mírně zatlačíme, nezasypáváme. Lze přikrýt netkanou textilií. Výsadbu provádět až po zesílení sazenic v květnu až červenci.

Do volné půdy vyséváme v dubnu až srpnu do mřížky 30 x 30 cm. Zakrýt netkanou textilií.

Pěstování oregána

Oregáno se pěstuje v propustném, hlínito-písčitém substrátu na slunném místě chráněném před prudkým větrem. Během vegetace vyžaduje pravidelnou zálivku a přihnojování. Nejvhodnější je rostliny zalévat odstátou vodou pokojové teploty do misky, tak se voda nasaje do půdy a při dostatečném množství prosákne až na povrch zeminy v květináči.

Lze pěstovat na záhoně, na balkóně či doma. Pěstujeme-li dobromysl na zahradě, rostlina zmrzne, ale kořeny na jaře opět obrazí. Při pěstování v květináči by mělo oregáno přezimovat na světlém místě při pokojové teplotě nebo v chladnějších prostorech (nejméně 10°C, aby promrzly kořeny) a při omezené zálivce.

Zpracování oregána

Sklizeň natě k sušení se provádí v plném květu rostlin koncem léta, za suchého počasí, nejlépe kolem poledne. Nejjednodušší je odstřihnout stonky nůžkami. Rostlina se suší v tenké vrstvě na vzdušném stinném místě nebo zavěšená ve svazečkách. Oregano skladujeme v dobře uzavřené nádobě.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: