PAPÍROVNÍK ČÍNSKÝ (BROUSSONETIA PAPYRIFERA) - SEMENA PAPÍROVNÍKU - 10 KS

48,70 Kč 43,48 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Malý až středně velký opadavý strom s velkými trojlaločnými listy a atraktivními červenými až oranžovými plody na samičích stromech. Broussonetia papyrifera pochází z východní Asie a je atraktivní okrasnou dřevinou pro 7. a vyšší zónu USDA.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Papírovník čínský (Broussonetia papyrifera) se pěstuje jako okrasná dřevina. Vysazuje se jako solitéra. Lýková lákna z vnitřní vrstvy kůry papírovníku slouží v Číně a Indočíně k tradiční výrobě kvalitního, pevného papíru a textilií. Vlákna jsou pevná a před příchodem nylonu se z nich také zhotovovaly provazy. Dužnaté části plodů papírovníku čínského jsou jedlé a mají sladkou chuť. Dřevo slouží k výrobě nábytku, listy a plody jsou užívány v lékařství proti průjmu, chorobám kolenních kloubů, závratím a impotenci. Pěstování rostliny má dlouhou historii v Polynésii, kde se z vláken zhotovovaly oděvy.

Tradiční použití: V tradiční čínské medicíně se Broussonetia papyrifera používá k léčbě několika onemocnění a stavů, jako jsou záněty, krvácení, infekce a horečky. Kůra a listy mají také zázračné vlastnosti. Ve východní Asii se vlákna kůry používají k výrobě ručního papíru zvaného Washi v Japonsku a Hanji v Koreji.

Klíčení a pěstování:

  1. Namáčení semen: Nejprve namočte semena do vody na 24 hodin, což pomůže změkčit osemení a usnadnit klíčení.
  2. Příprava půdy: Připravte si nádobu s dobře odvodňovanou, propustnou půdou, směsí rašeliny a perlitu nebo písku.
  3. Výsev: Zasejte semena do připravené půdy, přičemž semena pokryjte jemnou vrstvou půdy. Udržujte půdu vlhkou, ale nikoli přemokřenou.
  4. Teplota a světlo: Udržujte nádobu se semeny na teplém a světlém místě, kde je teplota mezi 20-25 °C. Semena by měla začít klíčit během 2-4 týdnů.
  5. Péče o sazenice: Když sazenice dosáhnou výšky asi 5 cm, můžete je přesadit do větších nádob nebo je vysadit venku, pokud žijete v oblasti s mírným podnebím.

Broussonetia papyrifera je mrazuvzdorný a toleruje nízké teploty až do -15 °C. Na plně vyvinutém stromě se budou objevovat malé, zelené květy následované malými, kulovitými plody. Tento strom preferuje slunné až částečně zastíněné stanoviště a běžně roste na vlhkých, dobře odvodňovaných půdách.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: