PAPRIKA CHILLI - SALTILLO (CAPSICUM ANNUUM L.) - SEMENA PAPRIKY - 5 KS

48,70 Kč 43,48 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Pozdní odrůda okrasné pálivé papriky s typicky nahloučenými vzpřímenými plody. Plody jsou úzce trojúhelníkovité, 1 cm široké a 3 - 4 cm dlouhé. Odrůda je vhodná k pěstování v krytech nebo v nádobách. Pálivost až 50 000 SHU.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pěstování

Papriky 'Saltillo' lze pěstovat podobně jako jiné odrůdy sladkých paprik. Preferují teplé, slunné polohy a dobře odvodněnou, bohatou půdu. V chladnějších klimatických podmínkách je možné je pěstovat ve sklenících nebo fóliovnících.

Jak přesně klíčit semena

  1. Příprava: Začněte s kvalitními semeny. Před výsadbou semena nevyžadují namáčení, ale ujistěte se, že jsou semena zdravá a nepoškozená.
  2. Substrát: Použijte kvalitní zahradnický substrát určený pro výsev semen. Substrát by měl být vlhký, ale ne přemokřený.
  3. Teplota: Pro úspěšné klíčení semena vyžadují teplotu v rozmezí 22-25°C. V chladnějších podmínkách použijte vyhřívanou podložku.
  4. Výsev: Semena zasaďte asi 0,5-1 cm hluboko do substrátu. Udržujte půdu konstantně vlhkou, ale ne mokrou.
  5. Světlo: Po výsadbě umístěte nádobu na místo s dostatkem světla, ale vyhněte se přímému slunečnímu světlu, dokud semena nezačnou klíčit.
  6. Klíčení: Semena by měla začít klíčit během 7-14 dní. Jakmile se objeví první listy, zajistěte dostatek světla, aby sazenice nevytahovaly.

Papriky 'Saltillo' jsou skvělou volbou pro zahradníky hledající odrůdu s vynikající chutí a unikátním vzhledem. Jsou vhodné pro širokou škálu kulinářských použití a mohou být úspěšně pěstovány doma s trochou péče a pozornosti.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: