PAPRIKA KŘÍDLATÁ - PUTUMAYO (CAPSICUM BACCATUM 'PUTUMAYO') - SEMENA PAPRIK 5 KS

77,92 Kč 69,57 Kč bez DPH
Skladem (7 ks)
Možnosti doručení

Plody tohoto polokeře mají tlustou dužninu a tvar a velikost velkého jalapeño. Mají 30000 až 50000 SHU, jsou poměrně pálivé a po uvaření mají jedinečnou, kouřovou, ale ovocnou chuť a jasně žlutou barvu. Nejčastěji se z nich připravují žluté omáčky nebo salsy a také čerstvé do salátů nebo sendvičů, skvěle se hodí k masu, rybám, těstovinám a na gril. Putumayo je tradiční odrůda pěstovaná v Andách na jihovýchodě Kolumbie.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Paprika křídlatá patří mezi nejvyšší rostliny rodu paprika. Může dorůst až do dvoumetrové výšky. Má velké tmavozelené listy dlouhé 5 – 30 cm a široké až 20 cm a bílé či krémově bílé květy, obvykle se zelenou či zlatou korunou. Květy jsou buď cizosprašné, anebo samosprašné. Plody jednotlivých odrůd mají rozličné tvary a velikosti, na rozdíl od jiných druhů paprik, které mívají druhově charakteristický tvar. Na rozdíl od plodů papriky křovité visí papričky obvykle dolů a mohou mít ovocnou nebo citrusovou příchuť.

Tato vysoká rostlina s velkými listy má ráda plný sluneční žár. Lze ji pěstovat v nádobě i ve volné půdě. Má-li rostlina dostatečně dlouhou vegetační sezonu, může se vyvinout do podoby malého stromku.Výsev nejlépe do vyhřívaného minipařníku či do plastového minipařeniště s větracími otvory umístěného na teplém, dobře osvětleném místě. Rostliny začínají plodit 90 – 120 dní od výsevu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: