PAULOVNIE KATALPOLISTÁ (PAULOWNIA CATALPIFOLIA) - SEMENA PAULOWNIE 20 KS

43,83 Kč 39,13 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Středně velký opadavý strom pocházející z východní Číny, vysoký asi 15 m, s velkými listy a velmi atraktivními zvonkovitými, fialovými květy. Je nenáročný a velmi rychle rostoucí a ceněný jako okrasná dřevina v teplých oblastech mírného pásma po celém světě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Paulownia catalpifolia je středně mrazuvzdorná rostlina, ale aby se plně rozvinula její odolnost, musí růst v oblastech s dlouhým horkým létem. V takových oblastech je schopna snášet teploty až kolem -20 °C v době plného klidu, ačkoli v oblastech s chladnějším létem ji mohou poškodit i podstatně menší mrazy. Mladé rostliny jsou také mnohem citlivější na chlad než dospělejší exempláře, zatímco jarní růst a kvetení rostlin všech věkových kategorií mohou být poškozeny pozdními mrazy.

Výsev paulovnie

Semena paulovnie jsou velice drobná. Úspěšné vyklíčení vyžaduje trvalé světlo, proto k němu doporučujeme umělé osvětlení.

Semínka lze umístit na 1-2 týdny do ledničky (cca 4°C), což zvýší klíčivost. Poté je vysejte na povrch vlhkého substrátu, mírně zatlačte a zakryjte sklem. Substrát udržujeme neustále vlhký, teplota cca 20°C. Můžete také použít sadbovací tablety Jiffy, přispějí k rychlejšímu procesu klíčení a zaručí trvaleji vlhké podloží. Klíčení trvá cca 4 týdny.

Pěstování paulovnie

Jediné, co paulovnii nesvědčí je stín. Je o ní známo, že oddolá dokonce i požáru - větve jsou schopny znovu obrazit. Je nenáročná na půdní typy. V našich podmínkách kvete v dubnu až v květnu, ještě před olistěním. Na zimu shazuje listy. Paulovnie je mrazuvzdorná, nejprve ji ale několik let předpěstujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: