PAULOWNIE PLSTNATÁ (PAULOWNIA TOMENTOSA) - SEMENA PAULOVNIE - 100 KS

48,70 Kč 43,48 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Známá též jako čínský císařský strom udiví na první pohled svými světle modrofialovými květy. Mrazuvzdorný, rychlerostoucí strom pocházející z jihovýchodní Číny je nejen krásnou ozdobou každého parku či zahrady, v Japonsku se jeho dřevo používá i k výrobě hudebních nástrojů. Balení obsahuje 100 čerstvých semen 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výsev paulovnie

Semena paulovnie jsou velice drobná. Úspěšné vyklíčení vyžaduje trvalé světlo, proto k němu doporučujeme umělé osvětlení. Nechme klíčit v nádobě přikryté víčkem na povrchu zeminy v substrátu, který udržujeme neustále vlhký. Také můžete použít tzv. Jiffy, které naleznete v naší nabídce (sadbovací tablety, přispějí k rychlejšímu procesu klíčení a zaručí trvaleji vlhké podloží). Není vyloučeno, že klíčení bude trvat delší dobu, výsledek vyžaduje určitou trpělivost, která ale stojí za to.

Pěstování paulovnie

Jediné, co paulovnii nesvědčí je stín. Je o ní známo, že oddolá dokonce i požáru - větve jsou schopny znovu obrazit. Je nenáročná na půdní typy. V našich podmínkách kvete v dubnu až v květnu, ještě před olistěním. Na zimu shazuje listy. Paulovnie je mrazuvzdorná, nejprve ji ale několik let předpěstujte.

Zajímavostí je, že se do Evropy a Ameriky rozšířila v 19. století jako tmelicí materiál při transportu porcelánu z Číny.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: