Paulownie plstnatá (Paulownia tomentosa) - semena paulovnie - 100 ks

21 Kč 18,26 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Známá též jako čínský císařský strom udiví na první pohled svými světle modrofialovými květy. Mrazuvzdorný, rychlerostoucí strom pocházející z jihovýchodní Číny je nejen krásnou ozdobou každého parku či zahrady, v Japonsku se jeho dřevo používá i k výrobě hudebních nástrojů. Balení obsahuje cca 100 čerstvých semen (+- 10%).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výsev paulovnie

Semena paulovnie jsou velice drobná. Úspěšné vyklíčení vyžaduje trvalé světlo, proto k němu doporučujeme umělé osvětlení. Nechme klíčit v nádobě přikryté víčkem na povrchu zeminy v substrátu, který udržujeme neustále vlhký. Také můžete použít tzv. Jiffy, které naleznete v naší nabídce (sadbovací tablety, přispějí k rychlejšímu procesu klíčení a zaručí trvaleji vlhké podloží). Není vyloučeno, že klíčení bude trvat delší dobu, výsledek vyžaduje určitou trpělivost, která ale stojí za to.

Pěstování paulovnie

Jediné, co paulovnii nesvědčí je stín. Je o ní známo, že oddolá dokonce i požáru - větve jsou schopny znovu obrazit. Je nenáročná na půdní typy. V našich podmínkách kvete v dubnu až v květnu, ještě před olistěním. Na zimu shazuje listy. Paulovnie je mrazuvzdorná, nejprve ji ale několik let předpěstujte.

Zajímavostí je, že se do Evropy a Ameriky rozšířila v 19. století jako tmelicí materiál při transportu porcelánu z Číny.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: