Paulownie protáhlá (Paulownia elongata) - semena paulovnie - 100 ks

21 Kč 18,26 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Atraktivita a obliba tohoto stromu spočívá nejen v jeho překrásných, namodralých květenstvích, ale také v obrovských, srdčitých listech a vysoce kvalitním, rychle rostoucím dřevu. Tento strom původem z Číny je úspěšně pěstován v parcích po celém světě a může zdobit Vaši zahradu i v našich podmínkách

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výsev paulovnie

Semena paulovnie jsou velice drobná. Úspěšné vyklíčení vyžaduje trvalé světlo, proto k němu doporučujeme umělé osvětlení. Nechme klíčit v nádobě přikryté víčkem na povrchu zeminy v substrátu, který udržujeme neustále vlhký. Nebo můžete použít tzv. Jiffy (sadbovací tablety, přispějí k rychlejšímu procesu klíčení a zaručí trvaleji vlhké podloží). Není vyloučeno, že klíčení bude trvat delší dobu, výsledek vyžaduje určitou trpělivost, která ale stojí za to.

Pěstování paulovnie

Jediné, co paulovnii nesvědčí je stín. Je o ní známo, že oddolá dokonce i požáru - větve jsou schopny znovu obrazit. Je nenáročná na půdní typy. V našich podmínkách kvete v dubnu až v květnu, ještě před olistěním. Na zimu shazuje listy. Paulovnie je mrazuvzdorná, nejprve ji ale několik let předpěstujte.

Zajímavostí je, že se do Evropy a Ameriky rozšířila v 19. století jako tmelicí materiál při transportu porcelánu z Číny.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: