PAZERAV SBÍHAVÝ (CALOCEDRUS DECURRENS) - SEMENA PAZERAVU - 3 KS

48,70 Kč 43,48 Kč bez DPH
Skladem (14 ks)
Možnosti doručení

Calocedrus decurrens, známý také jako kalifornský kadidlovec, je stálezelený jehličnan původem ze západní části Severní Ameriky, zejména z oblastí Kalifornie, Oregonu a Nevady. Patří do čeledi Cupressaceae. Tato dřevina je známá pro svůj vzpřímený růst a vzhled, který připomíná cedr.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Popis a zajímavosti: Calocedrus decurrens dorůstá do výšky 30-60 metrů s konickou až válcovitou korunou. Listy jsou šupinovité a uspořádané do plochých větviček. Kůra je červenohnědá až šedohnědá a šupinovitá. Samčí šištice jsou žluté a samičí šištice jsou zelené, zrající do nápadných, dřevnatých, šestihranných šištic.

Klíčení a pěstování:

  1. Klíčení: Semena Calocedrus decurrens by měla být stratifikována (uložena do chladničky) po dobu 4-6 týdnů před výsadbou. Poté je vysaďte do nádob s dobře propustnou půdou a udržujte je vlhkou.
  2. Pěstování: Rostlina preferuje slunné až polostinné stanoviště a je tolerantní k širokému spektru půdních typů, ale nejlépe roste v hlinitých, propustných půdách. Mladé rostliny vyžadují pravidelnou zálivku, zatímco dospělé stromy jsou odolnější vůči suchu. Calocedrus decurrens je mrazuvzdorný a vyhovuje mírným klimatickým podmínkám.

Tradiční použití:

  1. Dřevo: Dřevo kalifornského kadidlovce je aromatické, odolné vůči hnilobě a termitům, což ho činí populárním materiálem pro stavbu, truhlářství a výrobu nábytku.
  2. Léčebné účinky: V tradiční medicíně byly někdy používány jehlice a kůra pro léčbu dýchacích problémů, bolestí a zánětů. Vzhledem k nedostatku vědeckých důkazů je třeba tyto účinky brát s rezervou.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: