PUJA ČILSKÁ (PUYA CHILENSIS) - SEMENA PUJE - 10 KS

50 Kč 44,64 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Puyas jsou v okrasném zahradnictví rozhodně málo využívané. Jejich robustní symetrická krása se dobře hodí pro xerofytní krajinářské úpravy. Vytvářejí atraktivní růžice poněkud trnitých listů a mnoho druhů má nádherná květenství. Puya chilensis je druh pocházející z pobřežních hor středního a severního Chile do výšky 1200 m a má až 2 metry vysoké květní klasy se stovkami limetkově zelenožlutých květů. Je nenáročná na pěstování, odolná vůči suchu a vhodná pro zóny USDA 10 a vyšší. Rostliny v kultuře začínají kvést po 7 až 8 letech. Odolná rostlina do náročných podmínek!

Detailní informace

Detailní popis produktu

  1. Popis rostliny: Puya chilensis je druh rostliny patřící do čeledi broméliovitých (Bromeliaceae) a je původní v Chile. Tato neobvyklá rostlina vytváří hustý trs dlouhých, špičatých a zubatých listů, které mohou dosáhnout délky až několika metrů. Listy jsou šedě zelené a mohou být pokryté jemnými chlupy. Puya chilensis je známá pro své velké, impozantní květenství tvořené množstvím květů, které mají metalickou zelenou nebo žlutou barvu a jsou neseny na vysokých, robustních stoncích.

  2. Zajímavosti o rostlině: Květenství Puya chilensis je velmi nápadné a může dosáhnout výšky až několik metrů. Květy přitahují řadu opylovačů, včetně kolibříků. Tato rostlina je známá svou schopností přežít v náročných a suchých podmínkách, kde málo jiných rostlin dokáže růst.

  3. Jak přesně klíčit semínka: Semena Puya chilensis by měla být vysázena do vlhké , dobře odvodněné půdy. Pro úspěšné klíčení je potřeba teplého prostředí a dostatečného světla. Semena se vysévají povrchově a udržují se při teplotě kolem 20-25°C. Klíčení může trvat několik týdnů až měsíců.

  1. Jak rostlinu pěstovat: Puya chilensis vyžaduje plné slunce a dobře odvodněnou půdu. Je vhodná pro pěstování ve skalkách nebo suchých zahradních prostředích, kde může ukázat svůj impozantní vzhled. Tato rostlina je odolná vůči suchu a nevyžaduje častou zálivku. V chladnějších klimatických podmínkách je možné ji pěstovat v nádobách a přes zimu ji umístit dovnitř.

  2. Povolená zdravotní tvrzení: Nejsou známa žádná specifická zdravotní tvrzení spojená s Puya chilensis. Tato rostlina je primárně pěstována pro své okrasné vlastnosti.

  3. Tradiční využití rostliny: Puya chilensis je hlavně ceněna pro svůj dekorativní vzhled a často se vysazuje jako okrasná rostlina v botanických zahradách a xerických (suchých) zahradních prostředích. Její květy jsou atraktivní pro různé druhy opylovačů, což ji činí zajímavou rostlinou pro podporu biodiverzity. Kromě toho nemá známé rozšířené využití v tradiční medicíně nebo kulinářství.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: