RAJČE TYČKOVÉ PIENNOLO DEL VESUVIO (SOLANUM LYCOPERSICUM) - SEMENA RAJČAT 5 KS

58,40 Kč 52,14 Kč bez DPH
Skladem (20 ks)
Možnosti doručení

Rajče Piennolo del Vesuvio je zvláštní rajčatová rarita z jižní Itálie/Neapole, kde se stále pěstuje na svazích sopky Vesuv. Díky tamnímu podnebí s nestabilními teplotami se u této odrůdy vyvinuly velmi odolné plody. Zvláštností je skladovatelnost, která se odráží i v názvu. Pěstitelé svazují laty k sobě na provaz nebo kruh (piennolo) a plody přes zimu skladují zavěšené. Sušená rajčata vydrží několik měsíců a jsou ještě aromatičtější.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pro svou charakteristickou špičku jsou také známé jako Venušina prsa. Plody váží asi 25 g, mají o něco silnější slupku a nízký obsah vody. Piennolo del Vesuvio má vysokou odolnost vůči plísním.

Péče: Rajčata Piennolo del Vesuvio lze pěstovat v interiéru, ve skleníku nebo venku. Optimální teplota pro klíčení je 20 až 25 °C a klíčení probíhá po 8 až 14 dnech. Klíčení můžete urychlit namočením semen přes noc do vlhké utěrky. Předpěstované rostliny byste měli vysazovat až po posledních mrazech.

Rajčata potřebují čerstvou, dobře vyhnojenou, dobře propustnou půdu, která je udržována vlhká (ale ne mokrá!). Měla by být vysazena na slunném, chráněném místě s minimálně 6 hodinami slunečního svitu, raději více.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: