Root Beer - kořenové pivo - 355ml

50 Kč 41,32 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Vynikající mydlokorový nápoj. Známý též pod názvem limonáda z tygří masti či kašťák nebo mydlokorák. Hodně často se vyskytuje v oblíbeném seriálu Simpsonovi v rukou Nelsona. Pěnivý nealkoholický nápoj do každého počasí. Během epidemie SARS byl v jihovýchodní Asii často popíjen jako prostředek na zvýšení imunity.

složení : sycená voda, kukuřičný sirup, caramel,  benzoan sodný, vanilka, přírodně identické kašťové aroma, extrakt z mydlokoru

Detailní informace

Detailní popis produktu

Původně se tento nápoj vyráběl z z kašti bělavé. Jejíž dřevo je  prosáklé éterickým olejem obsahujícím asi 80 % safrolu, ten mj. působí insekticidně a proto dřevo není napadáno hmyzem. V minulosti se tento olej extrahoval z kořenů i kůry a přidával do kosmetických výrobků, toaletních mýdel, napouštěl se jim vonný tabák nebo se ochucovaly likéry, cukrářské výrobky, čaje, limonády a byl také důležitou součásti ve Spojených státech populárního kořenového piva. V současnosti, po zjištěné potencionální karcinogenity, je používání safrolu u výrobků zakázáno a jeho vůně je vyráběna synteticky a nebo nahrazována mydlokorovým extraktem.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: