Šalvěj hispánská Chia (salvia hispanica) - semena chia - cca 70 ks

20,45 Kč 18,26 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Tato mexická rostlina dorůstající do 1 m je nejen dekorativní, ale především velice zdravá. Semínka chia jsou nejbohatším rostlinným zdrojem omega 3 masných kyselin, potřebných pro zdravé srdce. Dále je šalvěj zdrojem antioxidantů, vitamínů, vlákniny, vápníku a dalšího.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Využijte energizující sílu šalvěje Chia, kterou znali již staří Aztékové!
Balení obsahuje 0,1 gramu semen, tj. cca 60 - 100 semen.

Výsev semínek chia

Vyséváme brzy zjara do propustného substrátu s obsahem písku nebo perlitu. Semínka umístíme jen několik milimetrů pod povrch zeminy. Půdu udržujeme vlhkou, ne přemáčenou – je možné použití také sadbovacích tablet. Zvolíme slunné místo s pokojovou teplotou. Klíčení trvá přibližně tři týdny až měsíc. 

Pěstování šalvěje hispánské

Šalvěj pěstujeme na slunném místě v dobře propustné, spíše písčité půdě. Doporučujeme osadit do květináče a letnit. Ven můžeme rostlinu umístit, až když ustanou přízemní mrazíky. Zálivka pravidelná, mírná. Abychom podpořili růst a kvetení v další sezóně, je třeba rostlinku vydatně zaštipovat. Šalvěj hispánská není mrazuvzdorná, toleruje nanejvýše teploty těsně pod nulou.

Použití šalvěje hispánské chia

Namočením ve vodě vzniká gel, který je možné pít a dochutit dle chuti. Drobná semínka lze pojídat také v přírodním stavu syrová – v salátech, domácím pečivu, jogurtu podobně jako müsli. Možností je nespočet. Nedoporučuje se užívání pro lidi s nízkým krevním tlakem a těm, kdo užívají léky na ředění krve.

Prodávaná semena nejsou určena ke konzumaci, ale k pěstování.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: