SATUREJKA ZAHRADNÍ (SATUREJA HORTENSIS) - SEMENA SATUREJKY 0,3 G (CCA 400 KS)

13,63 Kč 12,17 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Keříčkovitá, nenáročná jednoletka s oblibou používaná jako koření do masa, salátů či fazolových pokrmů. Nadto prý čaj z ní odstraňuje nadýmání a podporuje trávení. Saturejku můžete vesele pěstovat na zahrádce i v truhlíku na okně. Balení obsahuje 0,3 g semen, tj. asi 400 ks.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jak pěstovat saturejku:

  1. Saturejka zahradní potřebuje dostatek světla a tepla, především miluje slunce a rozhodně jí nevadí ani dlouhodobé sucho. Špatně snáší zamokření.
  2. Saturejce se dobře daří jak na zahradě, tak v květináči na balkoně nebo na okenním parapetu.
  3. Na záhonu vyžaduje kyprou hlinitopísčitou dobře propustnou na živiny nepříliš bohatou půdu. Do květináčů a truhlíků se vyplatí k zemině přidat hrubý písek.
  4. Pokud se na zahradě potýkáme s mšicemi, mravenci a běláskem zelným, na záhony se zeleninou a květinami vysadíme či vysejeme saturejku, která tyhle škůdce spolehlivě a navíc přírodně odpuzuje.
  5. Saturejka je vhodnou sousedkou pro cibuli, fazole, hrášek, salát, špenát, zelí a kapustu. Květy saturejky přilákají do zahrady včely a motýly.  
  6. Sazenice saturejky zahradní můžeme předpěstovat se semínek. Vzrostlé rostlinky pak vysadíme na záhon do sponu 40 × 40 cm nebo po jedné do květináče po 15. květnu, kdy už nehrozí mrazy.
  7. Koncem dubna a v květnu se mohou semínka vysít přímo na záhon. Přímé jarní výsevy je potřeba chránit bílou netkanou textilií.
  8. Saturejku, kterou pěstujeme v nádobách zaléváme pečlivě a opatrně, zeminu mezi jednotlivými zálivkami necháme vyschnout a hlavně se vyhneme přemokření, jinak zahyne.
  9. Čerstvé listy a větvičky můžeme uřezávat kdykoliv, ovšem během květu je aroma nejsilnější a obsahuje také největší množství účinných léčivých látek.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: