SEKVOJ VŽDYZELENÁ (SEQUOIA SEMPERVIRENS) SEMENA SEKVOJE - 5 KS

43,83 Kč 39,13 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Nejvyšší strom světa měří 115,5 m a má 7 m v průměru. Jedná se právě o sekvoj vždyzelenou, národní symbol státu Kalifornie, které se však daří i u nás. Impozantní jehličnan se štíhlým kmenem a zajímavou, načervenalou kůrou, se dožívá i několika tisíc let.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zasaďte si tento skutečně jedinečný strom, jehož krásu budou moc obdivovat i vaše pra-pra-...-pra vnoučata.

Výsev

Semena namočte na 24 hodin do vody. Poté je vhodné provést měsíční stratifikaci - ponechte je 30 dní ve vlhku (písek nebo vata) a chladnu, např. v ledničce. Pak semena vysejte do propustného substrátu bohatého na živiny. Klíčí při pokojové teplotě až několik měsíců - proces urychlíte, pokud nevynecháte již zmíněné namočení do vody. Dopřejte semenáčkům dostatek světla. První rok nebo dva necháme rostlinky v domě. Následně vysadíme a první zimy chráníme před mrazem.

Pěstování

Jelikož domovinou sekvoje je slunná Kalifornie, potřebuje ke svému růstu teplé místo na přímém slunci a bohatou zálivku. Poměrně špatně zvládá teplotní výkyvy, proto doporučujeme rostlinu zejména v prvních letech pěstovat v květináči, pouze letnit a nevystavovat ji zbytečně přízemním mrazíkům. Po vysazení ven strom zimujte, dokud nezesílí.

Sekvoj lze také velmi dobře tvarovat jako bonsaj.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: