STŘEMCHA OBECNÁ (PRUNUS PADUS) - SEMENA STŘEMCHY - 10 KS

19,48 Kč 17,39 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Malý, rozložitý strom nebo velký keř vysoký až 15 m s množstvím bílých květů na počátku jara, po nichž následují plody velikosti hrášku, které jsou po dozrání černé.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Plody jsou hořké, ale dají se z nich vyrábět džemy nebo šťávy, ale vždy musí projít tepelnou úpravou.  Kvůli amygdalinu, který se štěpí na prudce jedovatý kyanovodík, se dlouhodobé užívání přípravků ze střemchy nedoporučuje. Jedovaté jsou čerstvá kůra a čerstvá semena.Prunus padus pochází z Evropy a Asie.

Smíchejte semena se stejným dílem zahradnického písku nebo směsi písku a kompostu. Použijte 50 % kompostu bez rašeliny a 50 % zahradnického písku. Na každou hrst semen přidejte dvě až tři hrsti směsi. Vyberte květináč, který má dostatek místa pro tuto směs semen a písku (a trochu více), a na dno dejte vrstvu kamenů. Tyto kameny zasypte pískem. Na ně položte směs semen a písku a zasypte ji 2-3 cm písku. Květináč označte a postavte na stinné místo venku.

Osivo střemchy by mělo být připraveno k výsevu na jaře následujícího roku. Pokud bude vykazovat známky vysychání, je třeba květináč zalévat. Chraňte před ptáky a myšmi, pokud semena objeví.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: