SVÍDA VÝBĚŽKATÁ (CORNUS SERICEA) - SEMENA SVÍDY - 10 KS

34,08 Kč 30,43 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Svída výběžkatá opadavý keř s jednoduchými vstřícnými listy. Pochází ze Severní Ameriky a je v České republice často pěstována jako okrasný keř.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Při pěstování v mírném pásmu (ČR) svída výběžkatá roste na slunci i v polostínu. Je nenáročná, pro její pěstování je vhodná propustná až hlinitá půda, vlhká, nebo dobře zásobená vodou a živinami. Dobře snáší řez a obvykle netrpí škůdci.

Vyšší klíčivost a rychlost vzcházení rostlin může být vyšší, pokud semena stratifikujete za studena a vyséváte je do vnitřních prostor. Semena by měla být skladována přibližně 90 dní ve zvlhčeném sáčku s trochou písku nebo vermikulitu při teplotě 3 - 5˚C. Snažte se je vysadit na jaře nebo při mírných okolních teplotách. Opatrně je rozprostřete na povrch předem navlhčené klíčící směsi a zasypte je jemnou vrstvou další zeminy. Sestavu lehce zakryjte průhlednou plastovou fólií, abyste prodloužili rychlost odpařování.

Jakmile jsou sazenice dostatečně velké, aby se s nimi dalo manipulovat, můžete je přesadit do vlastních květináčů. Jakmile budou dostatečně odolné, aby odolávaly venkovním vlivům, můžete je přemístit na trvalé místo. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: