TAMARIND INDICKÝ (TAMARINDUS INDICA) SEMENA TAMARINDU - 3 KS

33,12 Kč 29,57 Kč bez DPH
Skladem (7 ks)
Možnosti doručení

Strom původem v africké savaně, kde je pěstován pro své sladkokyselé plody s vysokým obsahem vitamínu C. Jejich dužnina se dá pojídat čerstvá nebo na mnoho způsobů použít při vaření. Kvete fascinujícím květy připomínajícími orchideje.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jeho listy se na noc sklápí a ráno znovu otevírají, což nastane později, pokud se blíží déšť. Vypěstujete si doma tuto úžasnou rostlinu, která předpovídá počasí!

Výsev

Semena jemně narušte pilníkem. Poté je zalijte horkou vodou (50-60 °C) a nechte je namočená 24 hodin. K výsevu použijte běžný substrát pro pokojové rostliny, vysévejte cca 5 mm pod povrch. Klíčení vyžaduje trpělivost, protože může trvat i několk týdnů, a teplotu mezi 20 a 25 °C. 

Pěstování

Tamarind je teplomilná rostlina, které vyhovuje teplé a slunné stanoviště s 20-30 °C. Zejména mladé rostliny jsou velmi citlivé na nedostatek nebo naopak přemíru zálivky. Stejně tak na mrazíky nebo průvan. Tamarind lze úspěšně zapěstovat také jako bonsai. Prvních plodů se dočtáte po 6-10 letech, nicméně dospělý strom je ve své domovině schopen urodit až 300 kg dužniny za rok a dorůst až 20 m.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: