VISTÁRIE ČÍNSKÁ (WISTERIA SINENSIS) - SEMENA VISTÁRIE - 5 KS

60 Kč 53,57 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Vistárie, královna mezi popínavými dřevinami, svými 25-35cm dlouhými, fialovomodrými květy, se stane dominantou Vaší jarní zahrady. Její hroznovité květy fantasticky voní, první vykvetou už v dubnu, druhé většinou v srpnu. V parném létě rostlina obroste listím a zajistí Vám tak chladivý stín u Vaší pergoly, verandy či balkónu. Z vistérie lze také tvořit velice působivé bonsaje.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výsev

Semena vistárie můžeme zasadit přímo do hlíny 2-3 centimetry hluboko, přímo na místo u opory, kde chceme rostlinu pěstovat. Volíme nejlépe slunné místo a sázíme na jaře, nejpozději do konce května. Sázíme-li později, je vhodné semena vysadit do květináče, přezimovat v bezmrazé místnosti a vysadit do volné půdy až zjara v následujícím roce.

Pěstování

Nejlépe se vistárii bude dařit na teplém, slunném místě na jihu či jihozápadě, v dobře propustné a středně humózní půdě. Zejména během prvních let je třeba v letním období dostlinu vydatně zalévat. Už při výsevu počítejte s tím, že rostlina za rok povyroste o 1 až 3 metry a ve výsledku může být až 12 m dlouhá, stanoviště by nemělo být v průvanu. Zastřihováním květů a umístěním na velmi slunné stanoviště lze zvýšit množství květů, kterými Vás vistárie za Vaši péči bude odměňovat. Po odkvětu narůstají velice dekorativní, avšak jedovaté lusky. Listy jsou velké, jasně zelené, lichozpeřené a na rostlině vydrží až do zimy. Husté olistění exotického vzhledu brzy zakryje i podpěru, která je u této popínavé dřeviny nutná. Je mrazuvzdorná do teploty cca -20°C, přesto raději na zimu přikrýt kmínek chvojím nebo senem.

Pozor: Semena obsahují toxické lektiny. Otravy byly zaznamenány hlavně po požití lusků dětmi – vypadají lákavě. Otrava se projevuje zvracením, průjmem a bolestmi břicha – v takové případě kontaktujte lékaře!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: