ŽAKARANDA CAUCANA (JACARANDA CAUCANA) - SEMENA ŽAKARANDY - 10 KS

29,22 Kč 26,09 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Malý až středně velký suchý opadavý strom se zpeřenými, kapradinovitými listy a množstvím purpurově modrých květů, které z něj dělají po dobu dvou měsíců, kdy kvete, v bezlistém stádiu, velkolepou podívanou. Jacaranda caucana pochází z Kostariky až Venezuely a je nejlépe přizpůsobena tropickému klimatu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výsev

Semena před výsevem namočíme do vody po dobu 24-48 hodin. Semena umístíme na povrch výsevního substrátu s obsahem perlitu nebo použijeme sadbovacích tablet. Vyséváme v jarních měsících. Nejlépe klíčí při teplotě 25-30 °C asi během jednoho měsíce.

Pěstování

Žakarandě vyhovuje vyšší vzdušná vlhkost, slunce, teplo a bohatá zálivka. Zasaďte ji ho hlubší nádoby, pěstujte buď za oknem, nejlépe na jižní straně, nebo v zahradě na velmi slunném místě.  Jelikož jde o subtropickou rostlinu, není možné žakarandu pěstovat celoročně venku jako okrasnou rostlinu, tak, jak je tomu v její původní domovině. Avšak přemístíte-li ji před prvními mrazíky někam do tepla nebo budete-li ji pěstovat ve skleníku či zimní zahradě, odmění se vám každé jaro záplavou květů úplně stejně i v našich podmínkách. Na zimu je třeba mírnit zálivku. Listy opadají a na jaře vyraší znovu. Je z ní možné tvarovat také velmi zajímavě vypadající bonsai.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: