ZELÍ HLÁVKOVÉ ČERVENÉ KRUHÁRENSKÉ KALIBOS (Brassica oleracea L.convar.capitata (L.) Alef.var.rubra DC.) - SEMENA ZELÍ - 1 G (CCA 250 KS)

18,50 Kč 16,52 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Polopozdní odrůda, určená pro kruhárenské zpracování, přímý konzum a krátkodobé skladování. Hlávka je výrazně špičatá, dobře uzavřená, na delším vnějším košťálu. Vyniká křehkou vnitřní strukturou, vysokým obsahem cukru a chuťovými vlastnostmi. Hmotnost hlávky je 2 – 2,5 kg. Vegetační doba od výsadby je 105 - 115 dnů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pěstování:
Zelí má velké nároky na hnojení. Vyžaduje hluboké, na podzim dobře propracované středně těžké půdy. Pozdní odrůdy pro krouhání a odrůdy pro skladování snesou i těžší zem, pokud má mírně alkalickou reakci. Výsev pro předpěstování raných odrůd od února, nejlépe do kazet, později i do pařeniště nebo na venkovní záhony. Přímo můžeme vysévat pozdní kruhárenské odrůdy i odrůdy pro skladování. Vyséváme 5 semen na 1 m řádku a dojednocujeme na konečnou vzdálenost. Řádky podle konzumní velikosti odrůd volíme 50 - 70 cm od sebe. U vysazovaných ploch je nutné zajistit umělou závlahu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: