CICIMEK ČÍNSKÝ - ZIZIPHUS JUJUBA - SUŠENÝ PLOD KRÁJENÝ - 100 g

194,78 Kč 173,91 Kč bez DPH
Skladem (3 ks)
Možnosti doručení

Sušené a na plátky krájené plody čínských datlí. Příjemně nasládlé chuti, která připomíná sušená jablka s moučnou konzistencí. Čínské datle lze konzumovat přímo, připravit z nich nálev nebo je použít při vaření.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čínské datle, Červené datle či Jujube rostou hojně v Jižní Asii a především v Číně. Pěstuje se také v Japonsku, Malé Asii a v Středomoří, nejblíže k nám v Bulharsku. Jujube vyrůstá jako bujný keř nebo strom do výše přibližně 10-ti metrů charakteristický převislými větvemi. Jsou pokryté drobnými eliptickými lístky, které intenzivně svítí ve slunci. Na jaře kvete žlutě v úborech 6-12 květů. Ovoce jujuby je podobné švestce. Má délku asi 5 cm a střední šířku 2,5 cm. Barva povrchu ovoce je zpočátku světle zelená. V době dozrávání (koncem srpna) se objevují na povrchu hnědé skvrny, které se postupně slévají, až ovoce zhnědne úplně. Pod slupkou se nachází zelenohnědá dužina, která je mdle sladká. Ve středu ovoce je velká oválná pecka.

Plody a semena se používají v čínské medicíně zejména k posílení ledvin a zmírnění stresu. Dále má jujube účinky protiplísňové, antibakteriální, protizánětlivé, antioxidační, imunostimulační a napomáhá hojení ran.

V Číně se z červených datlí ​​vyrábí víno Hong Zao Jiu (红枣 酒). Plody se mohou nakládat do sklenic naplněných čínským likérem baijiu, což jim umožní zůstat dlouho svěží. Takto uchované čínské datle se nazývají Jiu Zao (酒 枣, doslova “temperamentní datle”). Vypeckované plody jsou také používány v široké škále dalších čínských specialit.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: