JASAN HUBEJSKÝ (FRAXINUS HUBEIENSIS) - SEMENA JASANU - 5 KS

48,70 Kč 43,48 Kč bez DPH
Skladem (16 ks)
Možnosti doručení

Fraxinus hubeiensis je druh jasanu pocházející z provincie Hubei v Číně. Tento strom je nejpoužívanějším stomem pro penjing
Detailní informace

Detailní popis produktu

Poprvé byl tento druh popsán v nejasném článku v roce 1979 s názvem Fraxinus hubeiensis. Popis byl znovu publikován o rok později v rozšířenějším časopise s pravopisem Fraxinus hupehensis, který je dnes považován za pravopisnou variantu, přičemž správný je pravopis Fraxinus hubeiensis.

Jedná se o  dřevinu z čeledi Oleaceae, která je v Číně oficiálně zařazena na seznam národních vzácných a ohrožených druhů dřevin. Tento druh má vysokou komerční hodnotu díky svému pomalému růstu, propleteným kořenům, složitému tvaru stromu a snadné tvarovatelnosti. Kromě toho má velký potenciál pro zlepšení a ochranu životního prostředí díky své silné přizpůsobivosti suchému a chladnému podnebí a odolnosti vůči chorobám a hmyzu.

Jeho semena vykazují v přírodních podmínkách velmi nízkou klíčivost. Předběžné pokusy ukázaly, že giberelin (GA3) účinně stimuluje klíčení semen. O fyziologických a molekulárních mechanismech, které jsou základem účinku GA3 na klíčení semen je však známo jen málo.

Semena namočte do vody při pokojové teplotě po dobu 72 hodin a dezinfikujte 0,5% roztokem manganistanu draselného po dobu 60 minut. Poté semena promyjte tekoucí vodou a nechte okapat.Sterilizovaná semena umístěte do sterilizovaných bílých plastových krabiček bez substrátu a stratifikujte za studena ve tmě při teplotě 5°C po dobu 12 týdnů. Semena však pravidelně kontrolujte na světle a postříkejte destilovanou vodou, aby se udržela jejich vlhkost. Při kontrole vyhoďte nahnilá semena či semena pokrytá plísní.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: