KLITORIE TERNATSKÁ - KVĚT ("MODRÝ ČAJ") - 2023 - 50 g

155,83 Kč 139,13 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

"Modrý čaj" - to jsou sušené květy klitorie ternatské hojně využívané v Ájurvédě.

ČERSTVÁ SKLIZEŇ ŘÍJEN 2023

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hmotnost: 50 g

Složení: 100% sušené květy klitorie (Clitoria ternatea)

Nevhodné pro těhotné ženy

Země původu: Thajsko

Tradiční příprava: 1 polévkovou lžíci květů vložte nejlépe do průhledné konvičky a zalijte vroucí vodou, kochejte se krásou po dobu 2 - 5 minut a poté sceďte. Pro intenzivnější modrou barvu můžete do hotového čaje přidat pár kapek citronové šťávy.

Traduje se, že klitorie příznivě ovliňuje nervový systém, působí proti depresi, podporuje plodnost, vyživuje pleť a vlasy a další...

Zdravotní tvrzení týkající se této léčivé rostliny ve formulaci předložené Evropské komisi ke schválení (on hold): není. Nařízení ES 1924/2006 o zdravotních tvrzeních a 1169/2011 o léčebných tvrzeních nám neumožňuje na těchto stránkách uvádět více informací k této léčivé rostlině.

Modrý čaj je zpracován v potravinářském standardu, avšak dle vyhlášky č.58/2018 Sb nesmí být použit jako potravina (pouze jako surovina).

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
TL Avatar autora Klitorie 26.12.2021 13:06
S ohledem na název obdarované dámy patrně lehce přecenily jimy očekávaný účinek, nicméně barevný efekt byl pěkný. Chuť čaje je... no řekněme, že docela pomůže, pokud máte rádi bylinkové čaje. Jako není to špatný, spíš zvláštní tím způsobem, že dát si to třeba dvakrát třikrát do měsíce ok, ale každý den bych si to nedal. Jinak doporučuji začít louhováním tak dvou až tří květů na běžný hrnek, jinak je to příliš silné a barva se neprojeví.