SHINCHA ARACHA - 50 g

303,86 Kč 271,30 Kč bez DPH
Skladem (11 ks)
Možnosti doručení

Pokud máte rádi japonský čaj, určitě znáte i čaj SHINCHA. V Japonsku je tradicí oslavovat Shinchu, první sklizeň čaje v roce. Pouze jednou za rok si můžete vychutnat osvěžující vůni a jemnou, měkkou chuť čaje Shincha bezprostředně po sklizni. 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kultivary: Gokoh, Yabukita

Čerstvě sklizené čajové lístky obvykle procházejí následujícími procesy :

1) spaření

2) sušení

3) tvarování

4) třídění lístků a stonků

5) sušení

Čajové lístky, které neprojdou posledními dvěma dokončovacími procesy, tříděním a sušením, se nazývají "aracha", což znamená neovlivněný nebo minimálně zpracovaný. Japonští pěstitelé čaje si "Arachu" vychutnávají již mnoho let - je to tradiční nápoj pro farmáře. "Aracha obsahuje stonky, známé jako "Karigane", a proto má přirozenou nezpracovanou chuť. Díky stonkům "Karigane" má čaj také sladší chuť.

Okuste tento jedinečný zážitek z pití stejného nezpracovaného čaje "Aracha", jaký si japonští farmáři dopřávají již po staletí, a vychutnejte si tento zdravý čaj v jeho nejpřirozenějším a neovlivněném stavu. Osvěžující aroma a chuť tohoto čaje Shincha si jistě oblíbíte.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
F Avatar autora 10.8.2022 15:01
Čaj mě dost zaujal pestrostí své chutě. Na jednu stranu dává najevo svůj původ a hrdě se hlásí k travnatosti japonských FF zelených čajů, zároveň v podtónech skrývá jistou hřejivou sladkost. Ty, spolu s nazlátlou barvou nálevu, pak že všeho nejvíc připomínají rýžovou slámu a z ní vité tatami, v prvních nálevech pak jehlice mladých borovic, v pozdějších zas sladkost marcipánu. Čaj vám tak do mysli vtiskne obraz venkova Země vycházejícího slunce, které se v sobě snaží zachovat.