BOROVICE KANÁRSKÁ (PINUS CANARIENSIS) SEMENA BOROVICE - 3 KS

43,83 Kč 39,13 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Tato krásná, velká borovice vysoká až 45 m je dominantní dřevinou v horách Kanárských ostrovů v nadmořské výšce nad 1000 m a pod 2000 m (3300 a 6600 stop). Na jejích rozložitých větvích jsou trsy tenkých jehlicovitých listů dlouhých až 30 cm. V pěstování se nejlépe hodí pro teplé mírné podnebí v zónách USDA 9 až 11 a je jednou z nejodolnějších borovic vůči suchu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pinus canariensis pochází ze subhumidního, teplého mírného klimatu Kanárských ostrovů. Nejlépe roste v oblastech, kde se roční denní teploty pohybují v rozmezí 19-29 °C, ale snáší i 9-33 °C.
V klidovém stavu rostlina přežije teploty až kolem -4 °C, ale mladý porost je křehčí a při teplotě 0 °C může být vážně poškozen.
Dává přednost průměrnému ročnímu úhrnu srážek v rozmezí 800 - 1 500 mm, ale snese i 600 - 1 750 mm
Borovice obecně vyžadují slunné stanoviště, pokud mají dobře růst, a i když mají různé druhy své vlastní půdní preference, většina z nich prospívá v lehké dobře odvodněné písčité nebo štěrkovité hlíně
Daří se JÍ na vápencových půdách ve Středomoří
Preferuje pH v rozmezí 6,5-7, snáší 6-7,5
Vejčitě kuželovité semenné šištice jsou 12 - 23 cm dlouhé, 8 cm široké
Šišky dozrávají na jaře, asi dva roky po opylení, a otevírají se ještě téhož léta nebo až o rok později, aby uvolnily semena.
Tlustá kůra, podložená epikormickými pupeny, a schopnost bazálního odnožování jsou adaptace, které této borovici umožňují přežít středně intenzivní požáry.

Pinus canariensis, známý také jako Kanárská borovice, je majestátní strom původem z Kanárských ostrovů. Pokud chcete klíčit semena Pinus canariensis, můžete postupovat podle následujícího postupu:

  1. Stratifikace: Semena vyžadují období chladné stratifikace, aby se přerušil jejich dormance a podnítilo klíčení. Uložte semena do plastového sáčku s mírně vlhkým pískem nebo rašelinou a umístěte je do chladničky na 4–6 týdnů.

  2. Příprava substrátu: Použijte směs pro výsev stromů nebo univerzální pěstební směs. Ujistěte se, že má dobré odvodnění.

  3. Výsev: Po stratifikaci vysévejte semena na povrch substrátu. Lehce je přitisněte k půdě, ale nepokrývejte je, protože potřebují světlo k klíčení.

  4. Zalévání: Udržujte substrát mírně vlhký, ale nikdy nesmí být promočený. Můžete použít sprejovací láhev k jemnému zavlažování.

  5. Teplota a světlo: Umístěte nádobu s výsevem na teplé místo s indirektním světlem. Ideální teplota pro klíčení je mezi 20 a 25 °C.

  6. Klíčení: Semena by měla začít klíčit během několika týdnů, ale některá mohou trvat déle.

  7. Pikýrování: Jakmile rostlinky dosáhnou dostatečné velikosti (obvykle když mají několik pravých jehličnatých listů), můžete je opatrně přesadit do větších nádob nebo do trvalých míst v zahradě.

  8. Aklimatizace: Pokud plánujete přesadit sazenice ven, postupně je aklimatizujte na venkovní podmínky před trvalým výsadbou.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: