OKURKA NAKLÁDAČKA F1 TWIGY (CUCUMIS SATIVUS L.) - 1 G (CCA 30-40 KS)

28 Kč 25 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Poloraný, vysoce výnosný hybrid okurky nakládačky. Plod je genetickynehořký, tmavě zelený, téměř hladký, s hustým jemným ochmýřením a má poměr šířky:délky 1:3,6. Je rezistentní k plísni okurkové, virové mozaice okurek a padlí. Nať je středního vzrůstu s převážně samičím květenstvím. Doporučujeme pro zahrádkáře. Cucumis sativus, odrůda Twigy F1. Balení obsahuje 1 g semen, tj. cca 30-40 ks.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výsev okurky

Vyséváme v květnu až červnu přímo na pole/záhon po 2-4 semenech do sponu 80-100 x 20 cm. Okurku lze též předpěstovat, v tom případě vyséváme 3-4 týdny před plánovaným termínem výsadby a udržujeme ve skleníku stálou teplotu vzduchu a cirkulaci vzduchu. Výsadbu na záhon provádíme zpravidla v polovině května po posledních mrazících. 

Pěstování okurky

Tato odrůda je citlivější k nedostatku vláhy a chladu. Okurka obecně vyžaduje záhřevné, hlinité, humózní půdy. Vzhledem k slabšímu kořenovému systému je náročná na dostatek přístupných živin a vyrovnaný vláhový režim. Okolí rostlin udržujeme bez plevelu. Zavlažujeme zejména v případě sucha, raději větší dávky vody méně často. 

Sklízíme obvykle v červenci až září.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: