CELER BULVOVÝ ALBIN (Apium graveolens L.) - SEMENA CELERU - 0,5 G (CCA 1400 KS)

23,37 Kč 20,87 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Poloraná, vysoce výnosná odrůda, určená pro podzimní sklizeň. Bulva je velká, kulatá. Převážná část vyčnívá nad zem a kořenový systém vyrůstá pouze z její spodní části. Výraznou kvalitativní vlastností odrůdy je čistě bílá barva dužniny, kterou si zachovává i při konzervárenském nebo mrazírenském zpracování. Odrůda má univerzální použití, je odolná proti vybíhání do květu a středně až vysoce odolná proti septorióze. Bulvy jsou odolné proti tvorbě dutiny. Vegetační doba od výsadby je cca 140 dnů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Celer má vysoké nároky na obsah humusu v půdě a dostatek vláhy v průběhu celé vegetace. Proto mu vyhovují půdy spíše těžší, hluboké, hlinité až písčitohlinité s dobrou zásobou organických látek. Nejintenzivnější příjem živin a tím i potřebu zálivky má celer v období července až září. Velmi dobře prospívá přihnojení hnojivy obsahujícími chlór. Výsev cca 75 dnů před plánovaným termínem výsadby do skleníku nebo pařeniště s potřebnou teplotou 20 ºC. Vyséváme buď do truhlíků pro přepichování, nebo obalované osivo přímo do kazet. Výsadba do sponu 40 x 40 cm pro rané sklizně a 50 x 40 cm pro sklizně velkých bulev bez natě.

 

Sklizeň:
Letní sklizně s natí podle potřeby a stavu porostu, pro skladování a průmyslové zpracování sklízíme ve druhé polovině října, nejlépe za sucha.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: