RAJČE KEŘÍČKOVÉ MICROBERRY (SOLANUM LYCOPERSICUM) - SEMENA RAJČAT 5 KS

48,69 Kč 43,47 Kč bez DPH
Skladem (15 ks)
Možnosti doručení

Rajče Microberry je pěkná odrůda rajčat s malými žlutooranžovými plody. Většinou je uváděna jako divoká. Pro divoké odrůdy je typická jejich odolnost a také tato odrůda se dá dobře pěstovat v našich středních zeměpisných šířkách. Keříčkovitě rostoucí rostliny jsou naprosto plodné s velkými latami plodů, na kterých se nachází až sto malých rajčat.

Detailní informace

Detailní popis produktu

"Microberry" je odrůda rajčete, která vznikla v Německu jako hobby záliba Lukase Wallmanna v roce 2008. Jedná se o kříženec odrůd Tomberry a Gelbe Johannisbeere. Tato odrůda je známá svými malými, žluto-oranžovými plody, které jsou typické pro divoké odrůdy rajčat. Je to robustní druh, který dobře roste i v mírnějších klimatických podmínkách a má hustě rostoucí keře, které mohou produkovat velké množství plodů na jednotlivých trsech, až do sta malých rajčat na každém​.

Tato odrůda byla uvedena pod licencí Open Source v roce 2011, což z ní dělá první rajče s otevřeným zdrojem, ještě před dalšími odrůdami jako jsou Nonna Antonina a Sunviva, které byly přidány později jinými pěstiteli. Je zajímavé, že Microberry je odrůda, která je "samenfest", což znamená, že není hybridní a může být reprodukována ze semen, což je vlastnost, která je u rajčat často ceněna.

Rajčata Microberry můžete pěstovat v domě, ve skleníku nebo venku. Optimální teplota pro klíčení je 20 až 25 °C a ke klíčení dochází po 8 až 14 dnech. Proces klíčení můžete urychlit, pokud semena necháte přes noc namočená ve vlhké látce. S výsadbou vybraných rostlin byste měli počkat až na dobu po posledních mrazech.

Rajčata potřebují čerstvou, dobře vyhnojenou, propustnou půdu, která je udržována vlhká (ale ne mokrá!). Měly by být vysazeny na slunném, chráněném místě s minimálně 6 hodinami slunečního svitu - raději více.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: