PATISON WHITE CUSTARD - TYKEV PATIZON (CUCURBITA PEPO) - SEMENA PATIZONU 1,5 G

15,58 Kč 13,91 Kč bez DPH
Skladem (>20 ks)
Možnosti doručení

Mladé bílé disky patizonu ve tvaru UFO se Vám hodí pro nakládání nebo i při letním vaření, jejich zpracování je podobné jako u cukety. Starší plody s pevnou slupkou pak lze skladovat až do konce roku. Tato rostlina keříčkovitého vzrůstu má stejné nároky na pěstování jako ostatní tykve. Balení obsahuje 1,5 g semen, tj. cca 15-20 ks.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jak pěstovat patozin:

  1. Patizony mají rády slunné stanoviště, potřebují středně těžkou, hlinitou půdu.
  2. Patizony jsou náročné na výživu, takže je stejně jako dýně můžeme pěstovat přímo na kompostu, aby měly ideální a stálý přísun živin.
  3. Patizony pěstujeme buď z přímých výsevů na záhon nebo z předpěstovaných sazenic.
  4. Semena vyséváme na přelomu dubna a května do sponu 120 x 60 cm po hnízd po 2 - 3 semenech. S výsevem nespěcháme, počkáme, až se půda dostatečně vyhřeje.
  5. Do sadbovačů vysejeme semena v polovině dubna a po vzejití necháme nejsilnější rostlinu dorůst do stadia pravých listů. Do půdy patří až ve chvíli, kdy má nejméně dva pravé listy. Na záhon je vysadíme v druhé polovině května, kdy už nehrozí přízemní mrazíky.
  6. Patizon je teplomilná zelenina, proto ji raději zpočátku chráníme netkanou textilií, která pomáhá prohřívat půdu. Mladé rostlinky je třeba chránit proti slimákům.
  7. Patizony jsou náročné na závlahu. Mají rády stálou vlhkost půdy, zaléváme proto raději méně, ale častěji. Pokud rostlině chybí voda, začne velmi rychle uvadat, listy zežloutnou a rychle odumírají a plody se přestanou vyvíjet. 
  8. Během vegetace je patizony na záhonu potřeba pravidelně zhruba každý týden přihnojovat buď kvalitním kompostem, nebo hnojivem pro cukety, dýně a okurky.
  9. Plody sklízíme většinou od poloviny července do září kdykoli potřebujeme. Nejvhodnější je sbírat malé plody pár dní po odkvětu. Kdybychom plody pravidelně nesklízeli a nechávali je dozrát, zůstanou na rostlině 2–3 velké plody a ty další zakrní, nevyvíjejí se a postupně zahnívají. 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: